Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Wyciągi narciarskie » Kompleks Zagroń Istebna
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Kompleks Zagroń Istebna

kategoria
Wyciągi narciarskie,
 
Kompleks Zagroń Istebna
Zobacz galerię zdjęć
 

Kompleks Zagroń Istebna jest ośrodkiem narciarskim w Istebnej. Położony jest na północnym stoku Zagronia wznoszącego się na wysokość 684 m n.p.m, nad rzeką Olzą. Znajduje się około 500 metrów na zachód od Złotego Gronia, gdzie także działa ośrodek narciarski. W skład omawianego kompleksu wchodzą także Centrum Zdrowia i Energii "Meridian" (ośrodek Spa) oraz Park Wodny "Olza", w którym znaleźć można liczne atrakcje jak między innymi wodospady płaszczowe, gejzery, kręta zjeżdżalnia, grota solno-skalna, sauny.

Na obszarze ośrodka oddane do dyspozycji są takie wyciągi jak czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, wyciąg talerzykowy oraz wyciąg taśmowy. Wyciąg krzesełkowy ma długość 840 metrów, a jego przepustowość wynosi 2400 osób na godzinę. Wyciąg posiada 113 kanap, a czas wyjazdu wynosi około 7 minut. Wyciąg talerzykowy ma długość 270 metrów i może przewieźć w ciągu godziny 650 osób, posiada 43 talerzyki, a czas wyjazdu wynosi 3 minuty. Ostatni wymieniony wyciąg - wyciąg taśmowy dla dzieci jest najkrótszy. Ma długość 110 metrów, przepustowość 300 dzieci na godzinę. Wyjazd nim trwa 2 minuty.

W kompleksie znajduje się 5 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy 1. i 2.niebieskimi trasami zjazdowymi, obie mają długość około 900 metrów. Znajdują się po wschodniej stronie wyciągu krzesełkowego. Średnie nachylenie tras wynosi 16 proc., są ratrakowane, oświetlone oraz sztucznie dośnieżane. Trasa 3. oznakowana kolorem zielonym jest trasą przeznaczoną dla początkujących, przebiega wzdłuż wyciągu talerzykowego. Trasy 4. i 5. biegną po zachodniej stronie wyciągu krzesełkowego, mają długość po 900 metrów oraz zmienny stopień trudności, oznakowane na czerwono i niebiesko. W części górnej nie są one oświetlone. Pomiędzy ostatnimi trasami mieści się snowpark.

Na miejscu znajdują się punkty gastronomiczne, szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnie sprzętu sportowego. Wymieniony wciąg krzesełkowy został oddany do użytku w roku 2009, wcześniej zamiast niego istniał dwuosobowy wyciąg orczykowy. Ciekawostką jest, iż w ostatnich latach na nartach jeździł tutaj prezydent Polski, Bronisław Komorowski.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 4
gości dzisiaj: 457
razem odsłon: 3084425
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.1
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl