Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Trasy rowerowe » Zielony szlak rowerowy - Subtrasa Euroregionalna nr 13
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Zielony szlak rowerowy - Subtrasa Euroregionalna nr 13

kategoria
Trasy rowerowe,
 
Zielony szlak rowerowy - Subtrasa Euroregionalna nr 13
Zobacz galerię zdjęć
 

Jeśli uwielbiamy rowerowe przejażdżki to Ustroń jest doskonałym miejscem, aby sprawdzić swoje umiejętności i spędzić czas na świeżym powietrzu. Tras jest tak wiele i są one tak różne od siebie zarówno pod względem długości jak i stopnia trudności, że każdy będzie miał szansę wybrać trasę odpowiednią dla siebie, swoich potrzeb i wymagań. Warto zwrócić uwagę na taką trasę jak Subtrasa Euroregionalna nr 13 czyli Zielony szlak rowerowy.

Szlak ten poprowadzi nas przez zabudowania Ustronia kolejno takimi ulicami jak Parkowa, Hutnicza, Partyzantów i Jelenica. Trasa doprowadzi nas w końcu do parkingu leśnego u stóp Małej Czantorii i choć będziemy w większości podążać drogą asfaltową musimy wiedzieć, że trasa ta jest nieco wymagająca. Przede wszystkim droga przez większość czasu wiedzie pod górkę, co może być nieco kłopotliwe dla osób o słabszej kondycji. Kiedy jednak już dotrzemy na wspomniany parking będziemy mogli odpocząć i posilić się ponieważ mieści się tam kilka drewnianych ławeczek i punkt gastronomiczny. Kiedy już odpoczniemy, możemy ruszyć dalej zielonym szlakiem w kierunku Cisownicy leśną drogą. Kiedy wjedziemy około 100 metrów w las natrafimy na początek znakowanego na żółto szlaku rowerowego, który prowadzi do Leszny Górnej i do zamku z Dzięgielowie.

Kiedy będziemy wracać do Ustronia spod Małej Czantorii warto zwrócić uwagę na przepiękne widoki. Istnieje możliwość udania się w drogę powrotną niebieskim szlakiem spacerowym czyli Szlakiem Jeleniczka. Jest to niezbyt stroma, choć miejscami kamienista trasa. Jest godna przejechania, bo pozwoli nam podziwiać przepiękną panoramę miejscowości i oczywiście samych gór.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 4
gości dzisiaj: 439
razem odsłon: 3084306
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.1
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl