Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Trasy spacerowe i promenady » Szlak Źródlany
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Szlak Źródlany

kategoria
Trasy spacerowe i promenady,
 
Szlak Źródlany
Zobacz galerię zdjęć
 

Szlak Źródlany zaczyna się na ulicy Grażyńskiego, a dalej przecina rzekę Wisłę w pobliżu stacji Ustroń Zdrój. Musimy udać się na zakręcie za postem, gdzie będziemy skręcać w prawo i iść drogą zrobioną z kostki brukowej. Kiedy dotrzemy do ulicy Sanatoryjnej zauważymy, że szlak poprowadzi nas w dół i pójdziemy ścieżką pod mostem.

Dalej pójdziemy przez las i wzdłuż malowniczego potoku o nazwie Gościeradowiec i dotrzemy do Źródła Żelazistego pochodzącego z roku 1884. Niedaleko mieści się kilka ławeczek, gdzie możemy usiąść i odpocząć przed dalszą drogą. Kiedy już nabierzemy sił udamy się przez mostek nad potokiem i pójdziemy w górę. Kiedy wyjdziemy z lasku musimy skręcić w lewo. Wtedy też będziemy mijać zabudowania i kolejny raz wejdziemy w las, w którym dostrzeżemy dwa mostki z drewna zlokalizowane nad potokiem. Niedaleko za mostkami dotrzemy do drogi asfaltowej. Tutaj znajdziemy drogowskaz, który nas pokieruje do Źródła Karola. W tym miejscu możemy wybierać pośród dwóch opcji dalszej wycieczki. Jedna z nich poprowadzi nas dalej drogą asfaltową i jest to droga krótsza i łatwiejsza. Druga opcja to droga przez las, która jest trudniejsza i dłuższa. Jeśli wybierzemy tę drogę powinniśmy szczególnie uważać przy samym końcu, gdyż będzie bardzo stromo, a droga będzie usłana wystającymi korzeniami i kamieniami.

Wspomniane Źródło Karola mieści się dość głęboko w lesie, w malowniczej dolince. Tutaj również możemy usiąść na ławeczce i odpocząć. Warto również napić się wody ze źródła. Warto wybrać się na wycieczkę Szlakiem Źródlanym ponieważ jest on uznawany za jeden z atrakcyjniejszych i bardziej malowniczych szlaków w Ustroniu i okolicy, główni z racji tego, że kilka razy będziemy przechodzić przez fascynujące górskie potoki.

» źródło: Szlak Źródlany
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 7
gości dzisiaj: 291
razem odsłon: 3078079
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: -0.78
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl