Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Szlaki turystyczne » Szlak Miejski
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Szlak Miejski

kategoria
Szlaki turystyczne,
 
Szlak Miejski
Zobacz galerię zdjęć
 

Szlak Miejski jest niedługim szlakiem spacerowym. Warto go odbyć zaraz po przyjeździe do Ustronia, by nieco lepiej poznać miasto. Wycieczkę zaczynamy przechodząc przez skwer znajdujący się zaraz za Urzędem Miasta, przechodzimy przez ulicę 3-go Maja i udajemy się do Parku Lazarów, na który warto zwrócić szczególną uwagę z tego względu, że jest on doskonale utrzymany. Dalej dotrzemy do ulicy Hutniczej, na której zlokalizowane jest Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego będące dawnym Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa. Jeśli chcemy odwiedzić muzeum, nasza wycieczka wydłuży się o około godzinę czasu.

Opuszczając muzeum nasz szlak będzie skręcał w lewą stronę i poprowadzi nas do ulicy Parkowej. W niedalekiej odległości znajduje się Park Kuracyjny i amfiteatr ustroński. Kiedy przejdziemy przez tory, za kilkadziesiąt metrów będziemy musieli skręcić w lewo i wyjdziemy a asfaltową alejkę, która prowadzi wzdłuż rzeki Wisły. Właśnie to miejsce jest miejscem szczególnie malowniczym w Ustroniu. Możemy się na chwilę zatrzymać i usiąść na wygodnej ławeczce lub nad brzegiem rzeki, aby odpocząć i obejrzeć fantastyczne widoki. Z tegoż miejsca bardzo dobrze widać zalesione górskie stoki. Idąc dalej zgodnie z wcześniej obranym kierunkiem dojdziemy do mostu na Wiśle. Tutaj powinniśmy skręcić w lewo. Będziemy teraz przechadzać się ulicą Grażyńskiego i niebawem dotrzemy do Urzędu Miasta.

Warto wiedzieć, że podążając Szlakiem Miejskim możemy obejrzeć bardzo ciekawe ustrońskie obiekty takie jak między innymi dawny Zakład Kąpieli Borowinowych, wspomniane Muzeum Ustrońskie, do którego warto wstąpić, Rezydencję Parkową, Staw Kajakowy, Park Kuracyjny z amfiteatrem.

Cała trasa ma długość około trzech kilometrów i powinniśmy ją pokonać w około godzinę (dłużej jeśli zatrzymamy się w muzeum). Jest to zatem idealna trasa na wycieczki rodzinne z małymi dziećmi.

» źródło: Szlak Miejski
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 11
gości dzisiaj: 305
razem odsłon: 3078127
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: -0.87
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl