Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Parki i centra rozrywki » Park Linowy na Równicy
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Park Linowy na Równicy

adres
Park Linowy na Równicy
9 listopada 4
43-450 Ustroń
kontakt
tel. 33 854 27 28

kategoria
Parki i centra rozrywki,
 
Park Linowy na Równicy
Zobacz galerię zdjęć
 

Park Linowy znajdujący się na samym szczycie malowniczej góry Równica jest fantastycznym wysokościowym torem przeszkód zarówno dla starszych jak i młodszych. Park ten zlokalizowany jest niedaleko schroniska górskiego.

Z racji tego, że zabawa w parku odbywa się na wysokości, zanim zostaniemy wpuszczeni na poszczególne trasy, będziemy musieli odbyć kilkuminutowe obowiązkowe szkolenie, dzięki któremu najpierw w teorii, a następnie w praktyce dowiemy się, jak prawidłowo posługiwać się sprzętem asekuracyjnym. Trasę treningową przejdziemy początkowo pod okiem najlepszych pracujących w Parku Linowym specjalistów.

Na omawiany Park Linowy składa się pięć bardzo ciekawych tras. Każda z nich o innym stopniu trudności, z innymi przeszkodami do pokonania. Łączna długość tras wynosi przeszło jeden kilometr. Łączna ilość przeszkód - 68.

TRASA WIKINGÓW: Jest to trasa oznakowana pomarańczowym kolorem, na którą składa się 25 różnych przeszkód. Przeszkody zawieszone są na wysokości od 3 do aż 12 metrów nad ziemią i jest to bez wątpienia najtrudniejsza trasa w parku. Na trasie tej będziemy musieli pokonać między innymi 4 zjazdy tyrolskie, które mają długość od 20 do 40 metrów, dalej mosty linowe birmańskie i tybetańskie, kładki, sieci do trawersowania, ruchome belki zarówno podłużne jak i poprzeczne, wiszące opony, równoważnia.

TRASA SAMURAJÓW: Trasa ta biegnie równolegle do trasy Wikingów i jest to trasa o bardzo zbliżonym stopniu trudności do pierwszej omawianej. Trasa Samurajów składa się z 16 różnych przeszkód, jest ona oznaczona zielonym kolorem. Będąc już na czternastej przeszkodzie możemy skręcić w prawo, a po trzech kolejnych zejść na ziemię. Jest to doskonałe wyjście dla wszystkich tych, którzy poczują zmęczenie i zdecydują się zejść z trasy.

TRASA INDIAN: Jest to trasa znakowana na czerwony kolor i napotkamy na niej 16 przeszkód zlokalizowanych na wysokości od 3 do 7 metrów nad ziemią. Na trasie tej spotkamy między innymi takie przeszkody jak Skok Tarzana, który skieruje nas na podniebny surfing lub też sieć zawieszoną pięć metrów dalej. Ważne jest to, że trasa ta może być połączona z TRASĄ TARZANA. I jeśli zdecyduje się na to, wydłużymy świetną zabawę o kolejne 12 przeszkód.

TRASA TARZANA: Trasa ta jest trasą znakowaną na kolor niebieski. Przeszkody zawieszone są tu na wysokości od 3 do 7 metrów. Łącznie na trasie tej napotkamy 12 różnych przeszkód. Znajdziemy między innymi takie przeszkody jak ścianka wspinaczkowa, sieć pajęcza, jeżdżąca balia czy przeskok między platformami.

TRASA PIRATÓW: Trasa ta jest trasą bardzo przyjazną dla najmłodszych (dzieci od piątego roku życia) jak również dla wszystkich tych, którzy mają lęk wysokości, gdyż przeszkody zawieszone są tylko 2,5 metra nad ziemią. Na trasie tej napotkamy 12 platform oraz 11 przeszkód jak między innymi most himalajski, mosty birmańskie, tyrolka, drabinki. Ważne jest to, że trasa ta posiada jeden z najbardziej nowoczesnych systemów asekuracyjnych (EXPOGLIDER). Dzięki temu właśnie systemowi nie musimy przepinać karabinków na drzewach.

Ceny biletów - dorośli:

  • Jedna trasa: 35,00 zł
  • Dwie trasy: 40,00 zł
  • Trzy trasy: 45,00 zł
  • Trasa Piratów: 30,00 zł (w cenie biletu są dwa przejścia, bez możliwości przekazywania biletu innej osobie)

Ceny biletów - dzieci do 12. roku życia:

  • Jedna trasa: 30,00 zł
  • Dwie trasy: 35,00 zł
  • Trzy trasy: 40,00 zł
  • Trasa Piratów: 25,00 zł (w cenie biletu są dwa przejścia, bez możliwości przekazywania biletu innej osobie)

Wypożyczenie rękawic - 2,50zł

Dzieci poniżej 12. roku życia mogą wejść na wysokość wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Osoby niepełnoletnie muszą okazać pisemną zgodę rodziców na wejście na wysokość. Dzieci mogą wejść bez opieki osób dorosłych wyłącznie na Trasę Piratów, lecz również potrzebna jest pisemna zgoda, jeśli opiekuna nie ma w Parku z dzieckiem. Stosowne formularze można wypełnić na miejscu w kasie lub też pobrać je ze strony Parku Linowego.

Park Linowy jest otwarty każdego dnia od godziny 10.00 aż do zmierzchu. Ostatnie wejście na wysokość odbywa się o godzinie 18.30.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 4
gości dzisiaj: 424
razem odsłon: 3084222
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.12
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl