Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Galerie i wystawy » Ośrodek Edukacji Ekologicznej
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Ośrodek Edukacji Ekologicznej

kategoria
Galerie i wystawy,
 
Ośrodek Edukacji Ekologicznej
Zobacz galerię zdjęć
 

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej został utworzony w roku 1997. Zleceniodawcą inwestycji było Nadleśnictwo Wisła, które postanowiło stworzyć ośrodek w ramach działalności Leśnego Kompleksu Promocyjnego ''Lasy Beskidu Śląskiego''. Jak sama nazwa instytucji wskazuje, jej podstawowym zadaniem jest działalność edukacyjna - przede wszystkim poszerzanie świadomości ekologicznej. Niedawno temu Ośrodek Edukacji Ekologicznej przeszedł poważny remont i ponowne otwarcie obiektu nastąpiło 18 lutego 2014 roku. Ci, którzy odwiedzili ośrodek wcześniej, mogą teraz obejrzeć go w nowej odsłonie, osoby, które zaś nie miały wcześniej takiej okazji, będą mogły podziwiać fantastyczne, bardzo nowoczesne wystawy dotyczące miejscowej fauny i flory. Ekspozycja została całkowicie zmieniona. Obecnie, jak twierdzą sami pracownicy Ośrodka, wystawa jest o wiele bardziej atrakcyjna, przede wszystkim wprowadzono liczne elementy multimedialne.

Szczególną uwagę przyciąga doskonale zrobiona scenografia dioramy, która przedstawia Panoramę Beskidzką z typowymi okazami wspomnianych już fauny i flory. Warto bliżej przyjrzeć się wystawie i zapoznać się z lokalnym ekotypem świerka pospolitego, który zwany jest świerkiem istebniańskim. Najbardziej znany okaz świerka istebniańskiego to Świerk Andersona. Niestety świerk został powalony przez wichurę w roku 2006. Miał on 53 metry wysokości oraz 70 centymetrów pierśnicy. Leśnicy zadecydowali, iż świerk zostanie w miejscu, w które został powalony.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej jest urządzony w taki sposób i oferuje takie wiadomości, które zaciekawią zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. W obiekcie została urządzona sala wykładowo-projekcyjna, która może pomieścić do 50 osób. Doskonały sprzęt multimedialny pozwala na prowadzenie różnego rodzaju spotkań, konferencji, warsztatów i wykładów związanych z tematami ekologicznymi. Goście Ośrodka Edukacji Ekologicznej mogą skorzystać ponadto z wideoteki i biblioteki. Ośrodek można odwiedzić od wtorku do soboty w godzinach od 9.00 do 16.00. Nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania się.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 3
gości dzisiaj: 284
razem odsłon: 3078064
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.13
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl