Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Muzea » Muzeum prywatne Konarzewskich
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Muzeum prywatne Konarzewskich

kategoria
Muzea,
 
Muzeum prywatne Konarzewskich
Zobacz galerię zdjęć
 

Muzeum prywatne i galeria rodziny Konarzewskich znajduje się w Istebnej, na Andziołówce-Buczniku. W obiekcie mieści się wspaniała kolekcja dzieł autorstwa członków rodziny Konarzewskich, zarówno nieżyjących jak i żyjących, w tym Ludwika Konarzewskiego seniora żyjącego w latach 1885-1954, Ludwika Konarzewskiego juniora, Joanny Konarzewskiej (żona Konarzewskiego juniora), Marii Konarzewskiej-Wszołek, Jadwigi Konarzewskiej-Patykiewicz.

Podczas zwiedzania tego prywatnego fascynującego muzeum nie tylko obejrzymy liczne wspaniałe dzieła, ale poznamy także dzieje rodziny Konarzewskich, dowiemy się czegoś więcej na temat warsztatów rzemiosła artystycznego, kolonii kulturalnej oraz artystycznej w Istebnej. Obejrzymy także pamiątki po jeszcze jednym uzdolnionym członku rodziny Konarzewskich, kompozytorze Stanisławie Konarzewskim. Warto odwiedzić to miejsce i poznać historię rodziny Konarzewskich, bowiem już od bardzo długiego czasu są oni nierozerwalnie związani z Istebną. Jako pierwsi wybudowali w miejscowości pensjonat ("Bucznik"), otworzyli też muzeum historyczno-regionalne, mieli i nadal mają, ogromny wkład w życie kulturalne i artystyczne w Istebnej.

W muzeum prezentowane są dzieła rzeźbiarskie i malarskie, których autorami są Konarzewscy senior i junior (ich twórczość znajduje się w kilku istebniańskich kościołach!), piękne grafiki i obrazy autorstwa Joanny Konarzewskiej, prace tkackie Jadwigi Konarzewskiej-Patykiewicz oraz ceramikę artystyczną wykonaną przez Marię Konarzewską-Wszołek. Będąc w muzeum możemy odwiedzić również kaplicę wotywną Konarzewskich pod wezwaniem NMP Królowej Korony Polskiej, która została wybudowana w roku 1923 i do teraz jest własnością prywatną tejże rodziny. Po muzeum i kaplicy oprowadzać nas będą oczywiście Konarzewscy.

Muzeum można odwiedzić codziennie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Umówić się można dzwoniąc pod jeden z poniższych numerów:

33-855 65 29

534-967-021

33-855 75 09

506 444 211

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 5
gości dzisiaj: 318
razem odsłon: 3078175
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: -0.74
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl