Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Muzea Wisła » Muzeum Beskidzkie
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Muzeum Beskidzkie

adres
Muzeum Beskidzkie
Stellera 1
43-460 Wisła
kontakt
tel. 33 855 22 50

kategoria
Muzea,
 
Muzeum Beskidzkie
Zobacz galerię zdjęć
 

Muzeum Beskidzkie jest absolutnie fascynującym miejscem, które powinien odwiedzić każdy kto chce lepiej poznać historię oraz folklor okolic Beskidu Śląskiego. Poza stałą ekspozycją, która pokazuje kulturę materialną górali jak wnętrze tradycyjnej izby góralskiej, zabytkowe sprzęty domowego użytku, w Muzeum Beskidzkim od 1974 roku prezentowane są również wystawy czasowe (ostatnio bardzo ciekawą wystawą czasową była wystawa pod tytułem "Ludzka Twarz" przedstawiająca różne portrety. Autorami tejże wystawy byli między innymi Ludwik Konarzewski senior i junior, Cz. Kuryatto, P. Steller i J. Wałach).

W Muzeum Beskidzkim główne miejsce mają wystawy o tematyce typowo folklorystycznej. Godnymi uwagi są takie wystawy jak "Beskidzki kowal", "Od chrześniaka do szkolniaka", Od miodu do mioduli". W czasie lata za każdym razem organizowana jest jedna wystawa, która w całości poświęcona jest dzieciom. Zazwyczaj wystawa ta połączona jest z organizowaniem konkursów plastycznych o tematyce regionalnej.

Samo muzeum powstało w roku 1964, a mieści się ono w pięknym, zabytkowym budynku karczmy wybudowanym w roku 1794. Karczma ta dawniej pełniła funkcję schronienia dla wiernych schodzących się z odległych przysiółków, a także dla dzieci, które przychodziły do zlokalizowanej niedaleko ewangelickiej szkoły U Niedźwiedzia.

Muzeum Beskidzkie znajduje się przy głównym deptaku w ścisłym centrum Wisły, zatem warto do niego wstąpić przykładowo przy okazji spaceru. W Muzeum Beskidzkim znany kucharz Robert Makłowicz swego czasu w wystąpieniu dla TVP1 przyrządził bardzo tradycyjne regionalne danie jakim jest żebroczka.

» źródło: Muzeum Beskidzkie
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 6
gości dzisiaj: 431
razem odsłon: 3084250
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.13
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl