Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Kościoły i klasztory » Kościół parafialny p.w. św. Jakuba
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Kościół parafialny p.w. św. Jakuba

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jakuba

adres
Parafia św. Jakuba Apostoła w Szczyrku
Kolorowa
43-370 Szczyrk
kontakt
tel. 33 817 84 29
www.szczyrk.wiara.org.pl
kategoria
Kościoły i klasztory,
 
Kościół parafialny p.w. św. Jakuba
Zobacz galerię zdjęć
 

Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła w Szczyrku to przepiękna budowla warta obejrzenia. Jego budowa przypada na lata 1797 - 1800. zatem obecnie zabytek ten liczy sobie ponad 200 lat. I jest on oficjalnie uznany za najcenniejszy zabytek znajdujący się na terenie Szczyrku. Wnętrze kościoła utrzymane jest w późnobarokowym stylu. Warte bliższego przyjrzenia są trzy przepiękne, zdobione ołtarze, wiele obrazów zdobiących kościół (w tym jeden szczególny obraz pochodzący z XVII, a przedstawiający postać Świętego Jana) , ponadto znajduje się tam kamienna chrzcielnica oraz trzy kropielnice datowane na rok 1800.

Uwadze turysty nie ujdzie także niezwykła ambona, jak i dzwon zawieszony na wieży. Pochodzi on prawdopodobnie z roku 1691, zatem jest wiele starszy od samego kościoła. Kościół był przebudowywany w okresie międzywojennym, poza tym istnieje w nienaruszonym stanie, zatem jest prawdziwą lekcją dawnej architektury. Uczestnicząc w Mszy Świętej w tym właśnie kościele czuje się niezwykły klimat tego miejsca. Msze święte odbywają się w następujących godzinach: 6.15, 9.45, 11.00, 19.00 (18.00), sobota - 19.00 (18.00). Kościół naturalnie jest przygotowany na zwiedzanie przez turystów, jednak należy bezwzględnie przestrzegać zasad.

Zwiedzać kościół można jedynie wtedy, gdy nie odbywa się msza, by nie przeszkadzać wiernym w modlitwie. Oczywiście jest to jedno z takich miejsc, gdzie należy zachować ciszę ze względu na charakter zabytku. Będąc już na miejscu warto także obejrzeć zabytkowe lipy przy kościele św. Jakuba, gdzie wiązano za karę przestępców. Do tego zabytku jest bardzo łatwo dotrzeć ponieważ mieści się on w samym centrum Szczyrku przy ulicy Beskidzkiej 107.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 2
gości dzisiaj: 306
razem odsłon: 3078142
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.18
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl