Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Parki miejskie » Kompleks zdrojowy
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Kompleks zdrojowy

kategoria
Parki miejskie,
 
Kompleks zdrojowy
Zobacz galerię zdjęć
 

W 2011 roku Ustroń zyskał nowy piękny kompleks zdrojowy, na który składa się park zdrojowy z pięknymi ścieżkami spacerowymi, bardzo nowoczesna pijalnia wód, fontanna solankowa oraz przyrządy do ćwiczeń siłowych na świeżym powietrzu. Cała inwestycja kosztowała przeszło 4,6 miliona złotych, z czego 3,7 miliona Ustroń otrzymał z Europejskiego Funduszu Współpracy Transgranicznej. Otwarcie nowego kompleksu zdrojowego spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem oraz ogromnym zainteresowaniem zarówno kuracjuszy, turystów jak i mieszkańców miasta. Park warto odwiedzić zarówno za dnia jak i wieczorem, gdyż wówczas jest pięknie podświetlony i robi niesamowite wrażenie.

Pijalnia wód mieści się w bardzo nowoczesnym przeszklonym budynku, który swoją architekturą nawiązuje do słynnych piramid ustrońskich (budynków sanatoryjnych). Pod pijalnią mieści się źródło Zygmunt i to właśnie z tego źródła jest czerpana woda do pijalni. Jest to woda miękka, posiadająca odczyn słabo kwaśny, którą zalicza się do wód wodorowęglanowo-wapniowych.

Zaraz przed budynkiem pijalni ustawiona została fontanna z wodą solankową, jest to ustrońska tężnia. Fontanna posiada kilkanaście dysz, z których tryska solanka o niezwykle cennych właściwościach leczniczych. Siedząc czy też przechadzając się wokół fontanny możemy skorzystać z inhalacji gdyż będziemy wdychać powietrze nasycone minerałami. Ważne jest to, że z parku zdrojowego oraz wszystkich atrakcji w nim zgromadzonych możemy korzystać nieodpłatnie.

» źródło: Kompleks zdrojowy
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 3
gości dzisiaj: 459
razem odsłon: 3084439
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.1
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl