Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Muzea Wisła » Izba Spadochroniarza
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Izba Spadochroniarza

adres
Izba Spadochroniarza
Przylesie 1
43-460 Wisła
kontakt
tel. 33 855 13 53

kategoria
Muzea,
 
Izba Spadochroniarza
Zobacz galerię zdjęć
 

Izba Spadochroniarza to miejsce zupełnie wyjątkowe, które zostało otwarte dokładnie 15 lutego 2003 roku. Inicjatorem i twórcą Izby jest Piotr Wybraniec. Ów twórca Izby Spadochroniarza udostępnia zwiedzającym duże zbiory, które mają związek z polskim spadochroniarstwem zarówno cywilnym jak i wojskowym. Założyciel Izby jest członkiem Związku Polskich Spadochroniarzy oraz Komisji Spraw Tradycji i Historii Spadochroniarzy.

Najstarsze eksponaty znajdujące się w Izbie Spadochroniarza pochodzą z okresu XX-lecia międzywojennego. Wiele eksponatów ma również związek z okresem drugiej wojny światowej, są to w szczególności przedmioty z alianckiej operacji powietrzno-desantowej pod Arnhem.

Reszta zbiorów doskonale pokazuje insygnia noszone także współcześnie. Poza wieloma odznakami oraz naszywkami możemy obejrzeć również mundury (między innymi te ostatnio noszone w Iraku), śpiwory, plecaki i wiele innych.

W Izbie znaleźć można również różne liczne dokumenty, wiele cennych zdjęć z czasów drugiej wojny światowej, wspaniałe pamiątki po generale Sosabowskim.

Twórca Izby Spadochroniarza, Piotr Wybraniec wydał na temat spadochroniarstwa dwie książki takie jak "Odznaki beretowe wojska polskiego" i "Z powietrza, lądu i morza". Są to biografie żołnierzy jednostek specjalnych z czasów drugiej wojny światowej, którzy związani byli ze Śląskiem Cieszyńskim.

Wizyta w tym wspaniałym muzeum to nie tylko sposób na inne, ciekawe spędzenie czasu, ale również wyjątkowa lekcja historii. Istnieje możliwość zorganizowania prelekcji dla grup zorganizowanych.

» źródło: Izba Spadochroniarza
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 5
gości dzisiaj: 439
razem odsłon: 3084296
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.13
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl