Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Pozostałe miejsca » Grota solna Uzdrowiskowego Zakładu Przyrodoleczniczego
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Grota solna Uzdrowiskowego Zakładu Przyrodoleczniczego

adres
Grota solna
Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń
kontakt
tel. 33 856 57 56

kategoria
Pozostałe miejsca,
 
Grota solna Uzdrowiskowego Zakładu Przyrodoleczniczego
Zobacz galerię zdjęć
 

Grota solna Uzdrowiskowego Zakładu Przyrodoleczniczego jest wspaniałym miejscem, w którym dzięki specjalnemu zastosowaniu soli morskiej z Morza Martwego możemy w czasie seansu powracać do zdrowia, albo po prostu profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie

Grota solna jest miejscem, w którym wytworzony został bardzo specyficzny mikroklimat, który to charakteryzuje się niesamowitą czystością bakteriologiczną. Powietrze jest przepełnione dobroczynnymi mikroelementami i minerałami, ponieważ zawiera między innymi jod, wapń, magnez, potas, czy selen. Warto wiedzieć, że ujemna jonizacja jest dla nas czymś bardzo korzystnym.

Podczas seansu będziemy mogli w pełni relaksować się na bardzo komfortowych leżakach. Dodatkową atrakcją jest właściwie skomponowana muzyka, na którą składa się między innymi śpiew ptaków, deszcz, szum morza, czyli same cudowne i bardzo odprężające odgłosy natury.

W omawianej grocie solnej znajduje się również specjalny zestaw do tak zwanej koloroterapii, a zatem do leczenia kolorami. I tak przykładowo ciepłe światło takie jak w kolorze czerwonym czy pomarańczowym ma za zadanie działać bardzo energizująco i pobudzająco, z kolei światło zimne w kolorach fioletu czy błękitu będzie przyjemnie łagodzić nastrój i wyciszać nas. Wszystko to ma za zadanie znacznie podnieść nasze samopoczucie.

Pobyt w grocie solnej jest szczególnie wskazany w przypadku takich schorzeń jak między innymi przewlekłe nieżyty nosa, krtani oraz gardła, przewlekłe i nawracające zapalenie zatok, chroniczne zapalenie oskrzeli, przewlekłe zapalenie płuc, alergie oraz uczulenia wszelkiego rodzaju, nerwice, stany przemęczenia, spadek odporności powodujący większą podatność na stres,schorzenia tarczycy, schorzenia dermatologiczne takie jak przykładowo łuszczyca i zapalenie skóry, choroby naczyń krwionośnych i serca takie jak niewydolność krążenia czy stany pozawałowe, zaburzenia metaboliczne, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

W takich przypadkach jak nadczynność tarczycy, gruźlica, klaustrofobia oraz choroby nowotworowe koniecznie powinniśmy się uprzednio skontaktować z lekarzem. Osoby wchodzące do groty solnej pozostają w swoich ubraniach, zaś na swoje obuwie muszą założyć specjalne jednorazowe ochraniacze.

Grota solna jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 20.00, zaś w niedziele od 12.00 do 20.00. Każdy seans zawsze rozpoczyna się o pełnej godzinie i trwa 45 minut.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 10
gości dzisiaj: 306
razem odsłon: 3078138
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: -0.81
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl