Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Galerie i wystawy Wisła » Galeria u Niedźwiedzia
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Galeria u Niedźwiedzia

adres
Galeria u Niedźwiedzia
Stellera 2
43-460 Wisła
kontakt
tel. 33 855 22 50

kategoria
Galerie i wystawy,
 
Galeria u Niedźwiedzia
Zobacz galerię zdjęć
 

Galeria u Niedźwiedzia w Wiśle jest miejscem, w którym działa Stowarzyszenie "Grupa Twórców Wiślanie", a jest to stowarzyszenie zrzeszające artystów z Wisły, głównie amatorów, ale w organizacji działa czynnie również kilku profesjonalistów. Zawiązanie się tejże grupy ma związek z wystawą w Muzeum Beskidzkim pod tytułem "Poznaj sąsiada", która miała miejsce w roku 1991. Po wystawie zaczęto organizować comiesięczne spotkania różnych twórców i w ten sposób w dość szybkim czasie powstała obecna grupa.

Na wystawie stałej w galerii u Niedźwiedzia możemy obejrzeć przekrój wszelkich dokonań plastycznych. Jest on bardzo zróżnicowany jak pod względem użytych technik tak również tematyki zawartej w dziełach. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wiele pięknych pejzaży pokazujących piękno krajobrazu beskidzkiego.

Stowarzyszenie "Grupa Twórców Wiślanie" poza wystawianiem prac w galerii u Niedźwiedzia, zajmuje się także wydawaniem książek. W książkach tych zamieszczone są przede wszystkim wiersze oraz reprodukcje prac twórców "Od źródeł Wisły", "Wiersze i gawędy Wiślan" i "Zabytki Wisły w twórczości Wiślan".

Odwiedzając galerię u Niedźwiedzia warto również zwrócić uwagę na sam drewniany budynek, w jakim się ona mieści. Jest to bowiem budynek, który powstał w 1891 roku i funkcjonowała w nim jedna z pierwszych szkół w Wiśle.

Wszystkie dzieła wystawione w galerii możemy zakupić jeśli chcemy i na pewno będzie to wspaniała pamiątka z pobytu w Wiśle.

Galeria u Niedźwiedzia jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 14.00, zaś w okresie ferii zimowych i wakacji czynne jest do godziny 16.00.

Za bilet wstępu zapłacimy symboliczną złotówkę.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 11
gości dzisiaj: 305
razem odsłon: 3078128
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.15
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl