Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Galerie i wystawy Wisła » Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza

adres
Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza
1 Maja 48A
43-460 Wisła
kontakt
tel. 517 567 660

kategoria
Galerie i wystawy,
 
Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza
Zobacz galerię zdjęć
 

Galeria Trofea Sportowe Adama Małysza jest miejscem, które chętnie odwiedzają nie tylko jego wielcy fani, kibice skoków narciarskich, ale po prostu ludzie, którzy przyjeżdżają do Wisły na wypoczynek, nie da się bowiem ukryć, że jest to miejsce naprawdę interesujące i godne uwagi.

Ta wspaniała galeria została otwarta uroczyście w marcu 2007 roku. W późniejszym czasie powiększono ją o dodatkowe, nowe skrzydło, a co za tym idzie kolejne liczne atrakcje. Nowa, bardzo stylowa sala, która wykonana jest z kamienia oraz drewna i zawiera trochę inną zawartość, aniżeli stara część galerii.

W pierwszej, starej części znajdziemy przede wszystkim gabloty z pucharami Małysza, natomiast w nowym skrzydle zaprezentowane są głównie narty, kombinezony, plastrony, kaski oraz najróżniejsze gadżety. Godne zobaczenia są tutaj między innymi narty, na jakich jeszcze bardzo młodziutki Adam Małysz zdobywał swoje pierwsze Mistrzostwo Polski, a także te, na których wygrał Turniej Czterech Skoczni, zdobywał Puchary Świata oraz medale Mistrzostw Świata. Warto też kompletny strój z Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City.

Ciekawym eksponatem są specjalne narty, które zostały przygotowane na olimpiadę, bowiem pod warstwą zielonej folii kryją się narty pomalowane na złoty kolor. Plan był taki, by Małysz miał zdjąć ową folię oraz skakać na wspaniałych nartach w złotym kolorze. Miało to onieśmielić jego rywali. Małysz jednak nie zdecydował się na tego typu posunięcie.

Na jednej ze ścian znajduje się wspaniała kolekcja skokówek. Możemy tu podziwiać między innymi deski pochodzące z XIX wieku jak również te, w których Małysz skakał w ostatnim sezonie. W galerii znajdują się również kombinezony oraz kurtki, których używali i nadal używają członkowie polskiej kadry. Na pewno wizyta w galerii jest świetną okazją do tego, by z bliskiej odległości przyjrzeć się narciarskim butom, nartom oraz wiązaniom. Wszystkie eksponaty pochodzą z różnych lat, zatem można zobaczyć jak sprzęt narciarski zmienił się na przestrzeni lat.

Kolejnym ciekawym punktem galerii są również różnorodne pamiątki, prezenty, gadżety jakimi skoczek został obdarowany przez wszystkie lata swej sportowej aktywności. Na pewno pamiętamy wszyscy słynne "narty do skoku w bok", jakie Małysz otrzymał od Szymona Majewskiego w jego programie. Również możemy zobaczyć je w galerii. Warto zatrzymać się przy parze zabytkowych nart podarowanych Małyszowi przez słynnych braci Golców. W kasie, gdzie możemy zakupić bilety do galerii możemy nabyć także różne pamiątki i pozostawić wpis w księdze pamiątkowej.

Galeria Trofea Adama Małysza zlokalizowana jest w budynku fundacji Izabeli i Adama Małyszów o nazwie „Wystarczy chcieć". Fundacja ta wspiera osoby, dla których sport był nie jedynie prawdziwą pasją, bo również sposobem na życie, jednak uległy one kontuzjom. Dodatkowo fundacja wspiera wszystkie utalentowane dzieci chcące uprawiać sport.

Budynek galerii mieści się w Wiśle na ulicy 1 Maja 48a (przy rondzie i stacji benzynowej Orlen). Przed galerią znajduje się parking, na którym można swobodnie pozostawić samochód. Budynek jest przystosowany do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.

Ceny biletów: od 2,5 do 5 zł.
Godziny otwarcia: 10:00-17:00.
Poza sezonem galeria jest nieczynna w poniedziałki.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 6
gości dzisiaj: 433
razem odsłon: 3084263
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.15
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl