Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Muzea » Beskidzka Galeria Sztuki
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Beskidzka Galeria Sztuki

kategoria
Muzea,
 
Beskidzka Galeria Sztuki
Zobacz galerię zdjęć
 

Beskidzka Galeria Sztuki mieści się w Szczyrku przy ulicy Myśliwskiej 60. I jest to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto chce zaczerpnąć nieco współczesnej sztuki, bowiem w Galerii wystawione są przede wszystkim dzieła malarskie oraz ceramika współczesnych, bardzo cenionych autorów. W Beskidzkiej Galerii Sztuki możemy podziwiać dzieła takich autorów jak między innymi Grzegorza Steca, który tworzy dzieła wyjątkowo surrealistyczne, dzieła Jerzego Dudy – Gracza. I tutaj ciekawostką jest to, że dzieła tego właśnie artysty zdobią Muzeum Watykańskie, zatem nie trzeba udowadniać w żaden sposób, że są to obrazy o niezwykłym poziomie artystycznym. Nie mniej godne uznania są obrazy namalowane przez Adama Kwaśnego – artystę o stylu niepowtarzalnym, niezwykle oryginalnym.

Nie bez powodu jest on nazywany bowiem Durerem polskiego pejzażu. A jak wiadomo Albrecht Durer był fantastycznym teoretykiem sztuki i największym twórcą niemieckiego renesansu. Zaś porównanie dzieł Kwaśnego do dzieł Durera nie jest wcale na wyrost. Jest to tylko kilka propozycji Galerii. Ponadto Galeria prowadzi tak zwane "Spotkania ze sztuką", w których mieści się wiele atrakcji zarówno dla osób tworzący sztukę różnego rodzaju jak i dla nowicjuszy. Spotkania takie obejmują wykłady teoretyczne, ale także można tam malować pod okiem doskonałych malarzy, posłuchać pięknej muzyki klasycznej. Zaś dla osób uwielbiających poezję doskonałą propozycją będzie wieczornej poezji autorskiej.

Można tam zaprezentować własną twórczość, jak również zapoznać się z poezją tworzoną przez współczesnych twórców. W Galerii można zakupić interesujący nas obraz bądź ceramikę. Na każdy zakupiony przedmiot Galeria Sztuki wystawia stosowny certyfikat. Galeria jest otwarta codziennie od godziny 10.00 do godziny 20.00

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 9
gości dzisiaj: 278
razem odsłon: 3078039
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.13
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl