Serwis Turystyczny Wisły

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Pozostałe miejsca » Amfiteatr w Ustroniu
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Amfiteatr w Ustroniu

adres
Amfiteatr
Daszyńskiego 28
43-450 Ustroń
kontakt
tel. 33 854 29 06

kategoria
Pozostałe miejsca,
 
Amfiteatr w Ustroniu
Zobacz galerię zdjęć
 

Amfiteatr w Ustroniu jest miejscem bardzo wyjątkowym. Mieści się on w malowniczym położeniu, bowiem w Parku Kuracyjnym, wśród wspaniałej zieleni. Dodatkowym atutem jest jego położenie w niedalekiej odległości od pięknej promenady spacerowej nad Wisłą. Jest to obiekt zlokalizowany w samym centrum miasta i zajmuje powierzchnię około 12 500 metrów kwadratowych. Scena amfiteatru ma wymiary 17 metrów szerokości oraz 12 metrów głębokości. Amfiteatr jest w całości ogrodzony.

Amfiteatr ten jest wyjątkowy również z tegoż względu iż jako jeden z niewielu polskich amfiteatrów dysponuje zadaszoną sceną i widownią, która jest w stanie pomieścić przeszło 2800 osób. To zaś sprawia, że nawet podczas gdy pogoda nie dopisze, koncerty nie są odwoływane. W amfiteatrze znajdują się także bardzo dobrze wyposażone garderoby dla występujących tam artystów oraz świetnie zorganizowane zaplecze gastronomiczne i sanitarne. To wszystko sprawia, że amfiteatr w Ustroniu uznaje się za jeden z bardziej nowoczesnych polskich obiektów tego rodzaju.

Niedaleko amfiteatru zlokalizowany został parking zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów. Amfiteatr ustroński jest własnością Urzędu Miasta Ustroń, a jego gospodarzem jest Miejski Dom Kultury "Prażakówka".

Dawniej amfiteatr był miejscem bardzo lubianego i słynnego Festiwalu Piosenki Czeskiej i Słowackiej. Festiwal ów odbywał się corocznie przez 15 lat. Na scenie amfiteatru zaprezentowało się w tym czasie bardzo wiele cenionych zespołów, ale również kabaretów. Obecnie zaś każdego roku w okresie wakacyjnym odbywają się tu wybory Miss Wakacji.

» źródło: Amfiteatr w Ustroniu
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Wiśle

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 4
gości dzisiaj: 442
razem odsłon: 3084325
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.16
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Hotel Medical Spa
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wisła - Beskid Śląski - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl